Türkiye’nin Ege Bölgesi (İzmir) Tatil Haritası

Türkiye’nin Ege Bölgesi (İzmir) Tatil Haritası

Üstteki görselde başta İzmir olmak üzere, Ege Bölgesi’nin tarihi eserleri ve tatil yapılacak yerleri listelenmiştir.

Ege’nin incisi olan İzmir Kenti’nin beldeleri, son yıllarda gittikçe artan bir popülerliğe sahiptir. Bunlardan Kuzey’de bulunan Foça, Urla ve İzmir’in Ege Denizi ile buluştuğu uç kısımda olan Çeşme çok revaçtadır.

Son yılların gazete ve televizyonlarda en çok yer bulan İzmir beldesi olan Alaçatı da yine Urla ve Çeşme’nin yanı başındadır. Alaçatı son dönemde içinde güzel restoranların ve kafelerin art arda açılması ile bir çekim merkezi haline gelmiş ve seyahat severler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir.

İzmir’in en önemli mücevherlerinden biri de kuşkusuz Efes Antik Kenti’dir. İzmir’in Güney kısmında kalan Efes Antik Kenti, bu internet sayfasının da ana konusudur. Milattan yüzlerce yıl önce bir Antik Yunan kenti olarak kurulmuş olan Efes, sonradan Roma İmparatorluğu’nun eline geçmiş ve Doğu Akdeniz’in en önemli liman kenti olmuştur.

Efes Antik Kenti güncel giriş ücretleri ve ziyaret saatlerini Efes Antik Kenti Giriş Ücreti isimli yazıda bulabilirsiniz.

Türkiye’nin Ege’deki en önemli ili olan İzmir’in haritasını üstteki görsele tıklayarak daha büyük çözünürlükte görüntülemeniz mümkündür.

Ege Bölgesi İzmir İli Tatil Haritası
Ege Bölgesi İzmir İli Tatil Haritası

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *